Máme pro vás dopravu ZDARMA od 1400,- Kč.

O našich kouzelných svíčkách

 "Ručně tvořeno ve smíru s Vesmírem"

Celé kouzlo našich svíček a aroma vosků začíná v magickém kotlíku v naší alchymistické laboratoři. Do něj vkládáme jen ty nejkvalitnější suroviny v souladu s přírodou. Naše tvorba je inspirována vesmírem, lunou, astrologií, posvátnou geometrií a energií čaker. Poté přichází na řadu magické, láskyplné záměry, a nakonec pár kapek něhy, lásky, humoru a radosti.

Abrakadabra, vonné dílo je na světě.

Zajímá Vás podrobněji naše tvorba a jednotlivé použité suroviny? Pak čtěte dále. 


Shoptet (3) Naše svíčky jsou úplně jiné než ty, které znáte. Už na první pohled můžete vidět barevnost etiket, které mají svůj význam. Najdeš na nich symboly, obrázky - tématicky se hodící k záměru dané svíčky. Většinu svíček zdobíme minerálními kameny a sušenými bylinkami či květy. Minerální kameny nevybíráme jen tak ledabyle, naopak. K tomu nám slouží Lexikon kamenů, který je předáván v naší historii po generace. Věříme, že kameny (jako "produkt přírody", naší matky Země) mají léčivé a hojivé účinky. 

A jak zacházet s kameny ve svíčce? Doporučujeme Vám, abyste si svíčku zapálili a jakmile se rozhoří vrstva vosku, větší kámen vyndali a opláchli vodou. Poté ho můžete položit k hořící svíčce, podpořit tím svůj záměr či si někde vystavte nebo noste pro štěstí u sebe. Také doporučujeme kameny pravidelně nabíjet na slunci nebo při úplňku. V některých svíčkách jsou drobnější kamínky, takže ty můžete ve vosku nechat a vyndat až po vyhoření svíčky. Bylinky a květy se postupně do vosku ponoří.

 

2_1

 

Jak již bylo řečeno - používáme ty nejkvalitnější suroviny od spolehlivých a ověřených dodavatelů. Po podrobné studii trhu a dostupných vosků - parafínový, palmový, včelí, kokosový, sójový - jsme se jasně rozhodli používat výhradně vosk sójový. Ale proč zrovna sójový, když většina svíček na českém trhu je z parafínu? Ten hlavní důvod je, že sójový vosk je 100% přírodního původu. Je získáván ze sójových bobů a tudíž se jedná o lehce obnovitelný zdroj. Neobsahuje žádné živočišné produkty, palmový vosk ani žádné pesticidy, herbicidy a toxické materiály. Naproti tomu parafín je získáván jako vedlejší produkt těžby ropy. Jak jistě víte, ropa je neobnovitelný zdroj, který obsahuje karcinogenní, toxické látky, které jsou škodlivé pro naše tělo. Sójový vosk je tedy vhodný i pro alergiky a citlivé osoby, jelikož se nevylučují při hoření žádné toxiny, které právě některým lidem ve svíčkách vadí. Vosk je i přátelský k planetě a nevypouští do naší atmosféry žádné škodlivé látky. Zároveň  má nižší bod tání než parafínový vosk. To znamená, že sójový vosk hoří o 30-50% pomaleji a vydrží déle než parafínové svíčky. 

100% přírodní sójový vosk je tedy mnohem smysluplnější způsob, jak si vychutnávat hezké chvíle, které máte spojené s plápolajícím plamenem svíčky.

 

 

 3_1Nyní se pojďme podívat na vůně. I tady platí naše známe přísloví "Není všechno zlato, co se třpytí". Stejně tak, jak jsme testovali a analyzovali různé vosky, podívali jsme se na zoubek i vůním do svíček. To byl pro nás na začátku asi největší oříšek, najít 100% spolehlivého dodavatele, který ví, co dělá, když vůně vyrábí. Nyní můžeme s lehkostí v srdci říct, že takového dodavatele máme, ale předcházelo tomu dost AHA momentů. Tak popořadě.

  Měli jsme už perfektní přírodní vosk a tak jsme mu chtěli také dopřát 100% přírodní vůni. Máme mnoha leté zkušenosti s esenciálními oleji, které si kapeme do aroma lampy nebo třeba i mázneme na spánek, když nás bolí hlava. Jsme přesvědčeni o velice pozitivním vlivu těchto esencí na naše tělo i duši. Takže na začátku byl 100% přírodní esenciální olej jasnou volbou. Také na českém trhu jsme znali poměrně dost firem, které do svíček používají jen tyto esence. Takže jsme nepředpokládali, že by to nebylo zdravé. "Svíčka s aroma terapeutickými účinky! Wau, to je ono" jsme si říkali. Ale tak se nestalo.. Nebudeme zabíhat do velkým detailů - ve zkratce řečeno - esenciální (éterický) olej bohužel není primárně určen k hoření. Když svíčka hoří, plamen dosahuje okolo 1000 °C a nedohledali jsme žádnou oficiální studii, kde by bylo zkoumáno, že takové teploty esence snese. Dokonce na zahraničních webech se můžete dočíst, že je to vyložené nezdravé a nebezpečné. Testy nemáme, takže nevíme a právě z tohoto důvodu jsme se sáhli po testovaných, certifikovaných vůních, aby byla pro Vás svíčka 100% bezpečná. Používáme vonné oleje, které jsou určené primárně pro svíčky. A tady opět rychlá odbočka. Je mnoho dodavatelů vůní do svíček. Málo z nich má ovšem oficiální certifikaci. Do našich svíček používáme prémiové certifikované vonné oleje, které mají prestižní certifikát kvality a zdravotní nezávadnosti vydávaný švýcarskou organizací IFRA. Tady je v podstatě ukryta i odpověď na otázku, kterou by si mohl někdo položit - "A proč vaše svíčky nestojí 100,-Kč ? " Právě kvůli tomu, že jsme vsadili na Vaši bezpečnost a perfektní kvalitu vůní potažmo vosku. 

 

 

4_1Kouzla, čáry, magie, tajemno, energie aneb proč vlastně kouzelné svíčky? Tady asi u čistě racionálních typů nepochodíme, což je v pořádku, ale my jsme tak nějak vždycky tušili, že je něco mezi nebem a Zemí. Před 10lety nám naše tehdejší pojetí o životě trochu rozstřelil Carl Gustav Jung. Určitě jste o něm už slyšeli, minimálně ve školních lavicích, když se probírala psychologie. Jung byl špička ve svém oboru analytické psychologie. Zajímal se o vědomí, nevědomí, sny, mytologii a další. Tehdy to zaujalo především mě, Anetu. Začala jsem se zajímat o osobní rozvoj a narazila jsem na Pjér la Šé'ze, českého psychoterapeuta, který se C.G.Jungem velmi inspiroval. V té době se mi vynořovaly vzpomínky na mé sny z dětství, které v podstatě odrážely to, co jsem v té době žila. Proto mě to velice zajímalo, jak může mít dítě v 8 letech sny o něčem, co se stane v budoucnosti? Na to mi postupně dávaly odpovědi informace od C.G. Junga potažmo Pjéra a já jsem zjistila, že nejsem jenom tělo, ale že je tu i duše, která mě doprovází.

Postupně jsme poté začali s Tomem přehodnocovat naše životní hodnoty a smýšlení. Je to o zvědomování si myšlenek, programů, návyků, které nám neslouží. Je to cesta do našeho nevědomí, kde je ukryto mnoho pokladů, kterých si často nejsme vědomi. Sebe-láska, sebe-vědomí, sebe-hodnota: slova tak moc používaná a málo kdo tuší, co se za nimi doopravdy skrývá. Tady totiž nastává to pravé KOUZLO. Zveme Vás na společnou cestu, abyste si mohli tato slova procítit doopravdy. Neudělají to za Vás naše svíčky, ale zvládnete to Vy sami, pokud se na to zaměříte. Naše svíčky jsou pouze nástroje. Lze to samozřejmě i jinak. Můžete navštívit mnoho seminářů, meditovat, číst knihy, koukat na "duchovní průvodce", studovat náboženství nebo prostě jen tak žít dál.. cokoliv. My Vám jen nabízíme : zapalte si svíčku a otočte pozornost do svého nitra.   

Etikety si tvoříme sami. To si vyloženě hrajeme. Se symboly, barvami, obrázky. Tvorba samolepek -  to je právě ten kus nás, který můžeme do našeho projektu otisknout nejvíce. Pro nás jsou symboly jazykem duše, stejně tak, jako ve snu s námi hovoří naše nevědomí symbolicky, i my se snažíme o toto ztvárnění. Některé svíčky jsou více symbolické a jsou inspirovány posvátnou vesmírnou geometrií. U jiných je hlavní prvek barva, která zase souvisí s barvami energetických center neboli čaker. Najdete u nás i Astrologické svíčky s minerálním kamenem, které jsou vymazlené jak vůní, tak etiketou. Další inspirací jsou nám naše vlastní prožitky a zkušenosti. Příkladem je například svíčka Otevřené srdce, protože víme, že se vyplatí naše srdce mít otevřená. A svíčka Kubánský tabák s Dubem také rozhodně stojí za povšimnutí, protože s ní se můžete podívat na své stíny, nepřijaté části Vás samotných. U každé svíčky je vždy popisek, s jakým záměrem jsme ji my dva vytvořili. To, jak ji využijete Vy je čistě na Vás. Celé to kouzlo je totiž jen o tom, pochopit, že jen Vy tvoříte svůj život. My Vám to jen chceme připomenout. A to je prostě za nás to nejmocnější kouzlo ze všech!  

 

5_1Každý komponent našich svíček je vegan. Nedoporučujeme tedy svíčky ani vosky jíst :), ač třeba takový aroma vosk Mango s Limetkou by se tomu nabízel. Vegan označení si nesou naše produkty, protože ani jeden komponent není testován na zvířatech. Zároveň sójový vosk je biologicky odbouratelný, takže neničíme planetu. Všechny naše sklenice se dají upcyklovat, což úplně jednoduše znamená to, že se dají znovu použít na cokoliv, co uznáte za vhodné. Po vyhoření stačí do sklenice nalít vařící vodu, chvíli nechejte, aby se zbytky vosku odloupli od sklenice a vymyjte jarovou vodou. A během 2 minut máte novou sklenici. Skleněné nádoby máme od evropského dodavatele, který nám dodává vysoce kvalitní sklo. Nám se třeba skvěle hodí sklenice na odličovací tampóny a menší sklenice jsme využili jako kořenky. Do větší sklenice můžete dát malá led světýlka nebo si udělat svícen na čajovou svíčku. Další tip: kasička, květináč na sukulenty.

 

 

6_1

  .

O bezpečnosti již bylo v předchozích odstavcích řečeno mnohé, takže to nyní pojďme jen vše shrnout. Bezpečné pro Vaše zdraví jsou naše svíčky zejména díky: kvalitnímu, certifikovanému přírodnímu vosku a prémiovým vonným olejům, které mají certifikát kvality a zdravotní nezávadnosti vydávaný švýcarskou organizací IFRA. Naše svíčky si mohou užívat i alergici či citliví lidé, jelikož nevylučují žádné toxiny ani škodlivé látky. Zároveň věřte, že to uvítají i Vaše děti i domácí mazlíčci, kteří jsou obzvlášť velice citliví. Naše svíčky jsou jednoduše perfektní volbou pro celou Vaši rodinu.

 

 

 

Věříme, že to bylo naprosto vyčerpávající shrnutí našich kouzelných svíček a my už přejeme jen to jediné - Rozsviťte své vnitřní světlo.

Aneta a Tom