Máme pro vás dopravu ZDARMA od 1400,- Kč.

O našich svíčkách

Celé kouzlo našich svíček a aroma vosků začíná v magickém kotlíku v naší alchymistické laboratoři. Do něj vkládáme jen ty nejkvalitnější suroviny v souladu s přírodou. Naše tvorba je inspirována životem a naší cestou. Oba máme rádi srandu, scifi, fantasy, přírodu a tak jsem to pojali trochu pohádkově - kouzelně -  no a abrakadabra, vonné dílo je na světě.

Používáme 100% přírodní vosky - sójové a palmové s certifikací. Naše vůně jsou jedny z nejlepších na trhu, jsou opět certifikované, bez parabenů a ftalátů. 

Často se nás ptáte - "A co je na vašich svíčkách tak kouzelné?" A my tak s úsměvem od ucha k uchu říkáme: " My hodný lidi, my dva" :)))

Znáte scénu z filmu S Tebou mě baví svět? ... "Byly jednou dvě budky, ale nebyly to obyčejný budky? ... žili tam dva hodný lidi, my dva!" 

A to jsme my, Andula a Tomíno :))

 

Pokud Vás bude zajímat více, napsala jsem líbesbríf!

 

NETRADIČNÍ TVORBA

Naše svíčky jsou úplně jiné než ty, které znáte. Jsou barevné a hravéNajdete na nich symboly, obrázky a zdobíme je minerálními kameny a lehce i sušenými květy.

Minerální kameny nevybíráme jen tak ledabyle, naopak. K tomu nám slouží Lexikon kamenů, který je předáván v naší historii po generace. Věříme, že kameny mají léčivé a hojivé účinky. 

 

100% PŘÍRODNÍ VOSK

Jak již bylo řečeno - používáme ty nejkvalitnější suroviny od spolehlivých a ověřených dodavatelů. Po podrobné studii trhu a dostupných vosků - parafínový, palmový, včelí, kokosový, sójový - jsme se rozhodli používat vosk sójový a palmový.

Ale proč zrovna tyto dva, když většina svíček na českém trhu je z parafínu?

Sójový vosk výhody:

 1. Obnovitelný zdroj: Sójový vosk je vyroben ze sójového oleje, který pochází ze sójových bobů. Sója je obnovitelný zdroj, který lze každoročně sklízet.

 2. Biologicky odbouratelný: Sójový vosk je přírodní produkt a je biologicky odbouratelný, což snižuje jeho ekologický dopad ve srovnání s parafínovým voskem.

 3. Nízká uhlíková stopa: Produkce sójového vosku obecně vyžaduje méně energie než produkce parafínového vosku, což může přispět ke snížení uhlíkové stopy.

 4. Čisté hoření: Sójové svíčky hoří čistěji než parafínové svíčky, což znamená méně sazí a kouře. To zlepšuje kvalitu vzduchu v interiéru a je vhodné pro lidi s citlivými dýchacími cestami.

 5. Dlouhá doba hoření: Sójový vosk má nižší bod tání než parafín, což znamená, že svíčky hoří pomaleji a déle. To zvyšuje jejich ekonomickou hodnotu. 

 6. Rovnoměrné hoření: Sójové svíčky hoří rovnoměrněji a mají menší tendenci tvořit „tunely“ (nerovnoměrné hoření kolem knotu), což znamená, že vosk je efektivněji využit.

 7. Výborné pro vonné svíčky: Sójový vosk dobře drží vůně, což z něj činí ideální materiál pro výrobu vonných svíček. Vůně se uvolňuje postupně a rovnoměrně po celou dobu hoření

 8. Snadné čištění: V případě rozlití je sójový vosk snadno odstranitelný mýdlem a vodou, což je velká výhoda oproti parafínovému vosku, který je obtížně odstranitelný.

 9. Netoxický: Sójový vosk je přírodní a neobsahuje žádné toxické látky, které by se mohly uvolňovat při hoření, na rozdíl od některých parafínových vosků.

 10. Hypoalergenní: je méně pravděpodobné, že způsobí alergické reakce nebo podráždění, což z něj činí bezpečnou volbu pro citlivé jedince.

Palmový vosk výhody:

 1. Obnovitelný zdroj: Palmový vosk je vyroben z palmového oleje, který pochází z plodů palmy olejné. Tato rostlina je obnovitelný zdroj, který lze opakovaně sklízet. 
 2. Biologicky odbouratelný: Palmový vosk je přírodní produkt a je biologicky odbouratelný, což minimalizuje jeho ekologický dopad
 3. Nízká uhlíková stopa: Pokud je získáván z udržitelných plantáží - což náš vosk splňuje, má nižší uhlíkovou stopu ve srovnání s parafínovým voskem, který je vyráběn z ropy.
 4. Čisté hoření: Palmový vosk hoří čistě, s minimálním množstvím sazí, což zlepšuje kvalitu vzduchu v interiéru ve srovnání s parafínem.
 5. Dlouhá doba hoření: Palmové svíčky hoří déle než svíčky z parafínu, což je činí ekonomičtějšími v dlouhodobém horizontu.
 6. Krásná krystalická struktura: Palmový vosk přirozeně vytváří krásné krystalické vzory na povrchu svíčky, což přidává estetickou hodnotu a jedinečný vzhled.
 7. Hypoalergenní: Palmový vosk je obecně hypoalergenní, což znamená, že je méně pravděpodobné, že způsobí alergické reakce ve srovnání s některými jinými vosky.

A ještě krátce o parafínu - o vosku, který je v 95% svíčkách na českém trhu.

Parafín je získáván jako vedlejší produkt těžby ropy. Jak jistě víte, ropa je neobnovitelný zdroj, který obsahuje karcinogenní, toxické látky, které jsou škodlivé pro naše tělo. 

100% přírodní sójový a palmový vosk je tedy mnohem smysluplnější způsob, jak si vychutnávat hezké chvíle, které máte spojené s plápolajícím plamenem svíčky.

 

PRÉMIOVÉ CERTIFIKOVANÉ OLEJE 

Nyní se pojďme podívat na vůně. I tady platí známe přísloví "Není všechno zlato, co se třpytí". Stejně tak, jak jsme testovali a analyzovali různé vosky, podívali jsme se na zoubek i vůním do svíček. To byl pro nás na začátku asi největší oříšek, najít 100% spolehlivého dodavatele, který ví, co dělá, když vůně vyrábí. Nyní můžeme s lehkostí v srdci říct, že takového dodavatele máme, ale předcházelo tomu dost AHA momentů. Tak popořadě.

Měli jsme už perfektní přírodní vosk a tak jsme mu chtěli také dopřát 100% přírodní vůni. Máme mnoha leté zkušenosti s esenciálními oleji, které si kapeme do aroma lampy nebo třeba i mázneme na spánek, když nás bolí hlava. Jsme přesvědčeni o velice pozitivním vlivu těchto esencí na naše tělo i duši. Takže na začátku byl 100% přírodní esenciální olej jasnou volbou. Také na českém trhu jsme znali poměrně dost firem, které do svíček používají jen tyto esence. Takže jsme nepředpokládali, že by to nebylo zdravé. "Svíčka s aroma terapeutickými účinky! Wau, to je ono" jsme si říkali. Ale tak se nestalo.. Nebudeme zabíhat do velkým detailů - ve zkratce řečeno - esenciální (éterický) olej bohužel není primárně určen k hoření. Když svíčka hoří, plamen dosahuje okolo 1000 °C a nedohledali jsme žádnou oficiální studii, kde by bylo zkoumáno, že takové teploty esence snese. Dokonce na zahraničních webech se můžete dočíst, že je to vyložené nezdravé a nebezpečné. Testy nemáme, takže nevíme a právě z tohoto důvodu jsme se sáhli po testovaných, certifikovaných vůních, aby byla pro Vás svíčka 100% bezpečná. Používáme vonné oleje, které jsou určené primárně pro svíčky. A tady opět rychlá odbočka. Je mnoho dodavatelů vůní do svíček. Málo z nich má ovšem oficiální certifikaci. Do našich svíček používáme prémiové certifikované vonné oleje, které mají prestižní certifikát kvality a zdravotní nezávadnosti vydávaný švýcarskou organizací IFRA. Tady je v podstatě ukryta i odpověď na otázku, kterou by si mohl někdo položit - "A proč vaše svíčky nestojí 100,-Kč ? " Právě kvůli tomu, že jsme vsadili na Vaši bezpečnost a perfektní kvalitu vůní potažmo vosku. 

 

VEGAN

Každý komponent našich svíček je vegan. Nedoporučujeme tedy svíčky ani vosky jíst :), ač třeba takový aroma vosk Mango s Limetkou by se tomu nabízel. Vegan označení si nesou naše produkty, protože ani jeden komponent není testován na zvířatech. Zároveň sójový vosk i palmový vosk je biologicky odbouratelný, takže neničíme planetu. Všechny naše sklenice se dají upcyklovat, což úplně jednoduše znamená to, že se dají znovu použít na cokoliv, co uznáte za vhodné. Po vyhoření stačí do sklenice nalít vařící vodu, chvíli nechejte, aby se zbytky vosku odloupli od sklenice a vymyjte jarovou vodou. A během 2 minut máte novou sklenici. Skleněné nádoby máme od evropského dodavatele, který nám dodává vysoce kvalitní sklo. Nám se třeba skvěle hodí sklenice na odličovací tampóny. Do větší sklenice můžete dát malá led světýlka nebo si udělat svícen na čajovou svíčku. Další tip: kasička, květináč na sukulenty.

 

 BEZPEČNOST

O bezpečnosti již bylo v předchozích odstavcích řečeno mnohé, takže to nyní pojďme jen vše shrnout. Bezpečné pro Vaše zdraví jsou naše svíčky zejména díky: kvalitnímu, certifikovanému přírodnímu vosku a prémiovým vonným olejům, které mají certifikát kvality a zdravotní nezávadnosti vydávaný švýcarskou organizací IFRA. Naše svíčky si mohou užívat i alergici či citliví lidé, jelikož nevylučují žádné toxiny ani škodlivé látky. Zároveň věřte, že to uvítají i Vaše děti i domácí mazlíčci, kteří jsou obzvlášť velice citliví. Naše svíčky jsou jednoduše perfektní volbou pro celou Vaši rodinu.

 

Věříme, že to bylo naprosto vyčerpávající shrnutí našich kouzelných svíček a my už píšeme jediné - vyzkoušejte si sami a uvidíte!

Aneta a Tom