Máme pro vás dopravu ZDARMA od 1400,- Kč.

Vykuřovadlo Bílá Šalvěj 20g

Neohodnoceno
150 Kč
Skladem

Šalvěj Bílá (Salvia apiana) je jednou z nejposvátnějších indiánských léčivých a rituálních bylin pro posílání modliteb, očistu a volání duchů posvátných rostlin.

Šalvěj je vhodná k ceremoniálnímu, ochrannému, očistnému a posilujícímu vykuřování.

Účinně čistí a dezinfikuje atmosféru, prostory, osoby, předměty, auru, čakry a emoce od negativních energií. Do života přináší jasné světlo. Navíc má výrazné léčivé, dezinfekční a hojivé účinky.

Její jméno má své kořeny v latinském “salvia / salvare“, což v překladu znamená „zachránit, uzdravit“.

Země původu: USA, California

Hmotnost: cca 20g - baleno v papírovém pytlíku

Velikost: 11-12cm

Bílá Šalvěj (Salvia apiana) je rostlina pocházející z vysokých pouštních ekosystémů, která roste převážně v Kalifornii a na horském západě. Po stovky let byla Bílá Šalvěj považována za posvátnou, očistnou a ochrannou rostlinu.
Její jméno má své kořeny v latinském ” salvia / salvare” což v překladu znamená “zachránit”.

A skutečně Šalvěj Bílá je nejoblíbenější očistné vykuřovadlo nejen severoamerických indiánů, ale vyskytuje se také v jiných kulturách. Od dávných keltských druidů, kteří šalvěj spolu s větvičníkem slívovým považovali za posvátné byliny a používali je jako kadidlo i léčivo, po domorodé obyvatele Amazonie, kteří pálení šalvěje praktikují dodnes. Tato bylina se proplétá celou naší historií, kde je vzývána a uctívána. Již ve starém Římě byla vnímána jako posvátný nástroj, který léčí většinu nemocí, navrací zdraví a sílu Ducha. A také v Bibli, je zmínka o Šalamounovi, který pomocí vykuřování Šalvějí očišťuje chrám.

Dvorní panstvo a samotný Král Ludvík XIV. byli přesvědčeni, že vývar a léčivé tinktury z Bílé Šalvěje prodlužují život.

Šalvěj bývala často zasvěcena těm nejvyšším božstvům a dotýkat se jí směli jen kněží nebo šamani..

Indiáni vnímají stoupající kouř a vykuřování jako velice silný nástroj a medicínu. O tom svědčí to, co jsme od dětství slýchali o  “dýmce míru”, ale také jednoduše to, co nyní můžeme vidět v Amazonii u šamanů – například očistné kouřové rituály, kdy se člověk posadí na stoličku, pod ním se rozpálí a vykuřují byliny a on je zakrytý dekou. Často se tyto vykuřovací práce dělají, když je někdo uhranutý, nemocný, či má napadenou ” mysl a srdce” strachem a negativní energií.

Tato mocná a posvátná bylina se vyznačuje velmi specifickou vůní, která při vykuřování rychle a účinně vyčistí Vás, Vaši auru, prostory i předměty od všech negativních energií. Navíc má výrazné léčivé, dezinfekční, hojivé, ochranné a posilující účinky.

Šalvěj obdarovává člověka moudrostí, zjasňuje myšlení a zvyšuje duchovní vědomí. Proto se také stejným slovem v angličtině označuje i mudrc – sage.

Jak na očistu? 

Očistné rituály využívající hořící šalvěje mohou být složité i snadné, záleží jen na Vás. Je však důležité, aby byl Váš záměr jasný. Pokud je pálena z důvodu očisty prostoru či osoby (tzn. i sebe), je nutné, aby to člověk měl takto uspořádáno i v mysli nejen před zapálením, ale i při pozdějším vdechování vůně doma, či jinde v prostoru.

Zapalte svazek šalvěje. Pokud se vznítí, rychle sfoukněte. Svazek by měl doutnat pomalu a uvolňovat hustý kouř.. Nechte vykuřovadlo setrvávat v oblastech, na které se chcete zaměřit. Šalvěj přestane doutnat sama, pokud na ni nebudete foukat. 

Doporučujeme Šalvěj uhasit v ohnivzdorné misce nebo například v misce s rýží.

Tato Šalvěj je přímo z Kalifornie od lidí, kteří praktikují tradiční cestu Teepee, což znamená, že byliny jsou sbírány a připravovány zcela vědomě a ručně.